Переваги запуску вільного ринку арештованим майном

18.05.2021 Откл Автор: dragracing

Ще декілька років тому майно боржників продавалося на закритих торгах, отримати доступ до яких могло тільки обране коло осіб. Щоб придбати цікавий лот, учасники торгів нерідко давали хабарі організаторам, при цьому кредитори і сам боржник втрачали свої кошти, так як арештоване майно збувалося дуже дешево.

Наразі залучитися до торгів конфіскований майном в Україні можуть усі бажаючі, так як влада дозволила продавати цей вид лотів на відкритих онлайн торгах в системі Прозорро.

Переваги використання Прозорро.Продажі для реалізації арештованого майна:

  1. В цій системі завжди багато потенційних покупців, готових позмагатися за право придбати цікавий лот по справедливій ціні.
  2. Завдяки достатній кількості учасників змагань, на лот в кінці аукціону формується справедлива ціна.
  3. Тут зібрані лоти з усієї України, тому потенційним покупцям не потрібно довго блукати по стороннім ресурсам в пошуку цікавого лоту.
  4. Дані та документи усіх учасників та продавців ретельно перевіряються, тому тут немає можливості для діяльності шахраїв. У випадку виявлення підозри на шахрайство учасник буде миттєво усунений з системи.
  5. Завдяки великій кількості потенційних покупців (юридичних чи фізичних осіб) в цій системі можна швидко продати навіть проблемне майно. Якщо воно не було продано на першому аукціоні, може проводитися повторний.
  6. Торги проводяться відкрито та прозоро, тому спостерігати за їх ходом можуть усі бажаючі.

Система Прозорро.Продажі є центральною базою даних усіх лотів, що наразі виставлені з різних куточків країни. При цьому в ній немає технічної можливості для проведення аукціонів, тому ці функції виконують ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Дізнатися про них багато цікавого можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Через цю систему може продаватися будь-що: об’єкти нерухомості (житлові, промислові та комерційні приміщення та споруди), земельні наділи, автомобілі (техніка спеціального призначення, вантажні та легкові авто, тощо), побутова техніка, офісні меблі та багато чого іншого. За допомогою електронних торгівельних майданчиків, акредитованих в Прозорро, може бути реалізоване будь-яке арештоване та вилучене виконавчою службою майно.

Раніше ринок арештованого майна характеризувався великою кількістю махінацій, що проводилися з ним. В багатьох випадках банкрутство проводилося з порушеннями, коли списання об’єктів свідомо здійснювалося неправильно. Вартість арештованого майно навмисно занижувалася, щоб воно могло продатися по вигідній для покупця ціні. При цьому в якості покупців виступало обмежене коло осіб, тому стати власником арештованого майна, що продається по низькій ціні, могли лише обрані. Особливо це стосувалося елітної нерухомості, яка реалізовувалася серед «своїх» по низьким цінам.На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-areshtovanogo-majna-na-aukcionah-prozorro-prodazhi можна дізнатися більше про ринок арештованого майна в Україні. Для того, щоб цей ринок не був монополізованим, було створено декілька десятків електронних торгівельних платформ, які під’єднані до єдиної бази лотів Прозорро.