Реалізація майна за фіксованою ставкою в ПроЗорро

06.10.2021 Откл Автор: dragracing

Проведення електронних торгів може мати різний вигляд і умови, яких потрібно дотримуватися в ході проведення процедури також можуть вагомо відрізнятися. Один з варіантів, як можуть проводитися торги – це формат з фіксованою ціною. Він є актуальним в тих випадках, коли оціночна вартість майна, яке виставляється на аукціон не перевищує 50 мінімальних заробітних плат. 

Варто відразу ж зауважити, що такий формат не використовується, коли мова йде про транспортні засоби, нерухоме майно й ще декілька схожих категорій майна. Одна з переваг такого формату для звичайного учасника – це відсутність умови про обов’язкову сплату гарантійного внеску. 

Взяти участь в таких торгах можна на сайті енергетичної біржі, або ж на іншому майданчику з акредитацією в ПроЗорро. Не буде зайвим попередньо перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator, де ви зможете знайти багато корисної інформацію про ринкові ціни, показники, котирування та безліч інших відомостей, які справді не будуть зайвими.

Як саме проходить така процедура

Варто розпочати з того, що за основу береться стартова вартість лоту, саме цей показник і фіксується на період всієї процедури. Це означає, що по ходу проведення торгів, сума не буде зростати. 

У випадку, якщо майно, що було виставлене на торги за фіксованою ставкою не було продано, воно виставляється вже на повторні торги. Тут варто зауважити, що в такому разі його вартість буде становити вже 75% від початкової ставки. Якщо ж навіть така пропозиція не виявилась цікавою для користувачів, то на третій раз вартість лоту знижується до 50 відсотків від початкової ставки.

Що стосується підготовки процедури торги, то на це дається 5 робочих днів, протягом яких повинні бути узгоджені всі моменти. 

Учасником в таких торгах може стати будь-який користувач, що пройшов реєстрацію на сайті електронного майданчику. Варто зазначити, що обов’язковою умовою є надання прозорої документації, яка повинна бути підтверджена в системі ПроЗорро. 

Чи можна внести зміни вже до готового річного плану закупівель

Державні організації, комунальні установи та інші компанії, що напряму залежать від бюджетних коштів, зобов’язані проводити всі закупівлі у відкритій формі. Це означає, що вони повинні публікувати повідомлення про проведення тендеру і на прозорих умовах обирати переможця, який зможе запропонувати найбільш економічно вигідні умови.

Додатково, варто пам’ятати ще про один важливий момент – це формування річного плану закупівель. Це документ, в якому чітко прописуються всі витрати, які планує провести певна організація протягом поточного року.

Важливо, щоб до підготовки цього плану організації підходили максимально серйозно, тому що їм потрібно буде його дотримуватися й не виходити за рамки прописаних фінансових витрат.

Враховуючи той момент, що є різні ситуації, все ж існує можливість, як саме можна внести корективи до річного плану.

Всього є два способи, як це можна зробити:

  • Створити ще один рядок плану – тобто, мова йде про те, що потрібно додати ще одну колонку, в якій можна буде вписати додаткові витрати, які плануються на конкретний час;
  • Корегування вже діючого плану – в такому випадку, вам доведеться зафіксувати всі внесені зміни в протоколі, який надалі буде розглянуто тендерним комітетом й іншими органами. 

Тому, в такій ситуації залишається обрати один з варіантів, за яким діяти буде простіше.

Як можна використовувати земельні ділянки, придбані на електронних торгах

Земельні торги завжди мали досить серйозний попит, але ця тенденція стала ще більш помітно починаючи з 2021-го року, коли в Україні було запущено відкритий ринок землі. Як результат, кількість лотів, які можна знайти в розділі з земельними ділянками значно зросла.

Що стосується користувачів, якщо беруть участь в торгах та бажають вигідно придбати земельну ділянки, вони можуть бути зацікавлені в тому, щоб використовувати її для:

  • Власних потреб – це може бути підготовка ділянки під забудову для подальшого прожиття на придбаній території;
  • Ведення домашнього господарства – мова йде про роботу з різними культурами, але в невеликих масштабах;
  • Сільськогосподарська комерційна діяльність – це вже стосується великих земельних ділянок, коли учасник торгів має намір використовувати її для отримання максимального прибутку.

Схожа ситуація і з орендою майна, земельні ділянки можна не тільки купувати але й орендувати на певний проміжок часу.

Якщо вам цікавий один або ж інший варіант торгів, у вас є можливість ознайомитися з цим питанням детальніше в інтернеті. Перед тим, як брати участь в земельних торгах, краще проконсультуватись з цього приводу з більш досвідченими користувачами.